Związek niczym telewizor

Bardzo długo zastanawiałem się nad tematem swojej pierwszej publikacji, ale podobno do odważnych świat należy.

Żyjemy w czasach, w których łatwiej jest nam napisać post na swoim profilu w portalu społecznościowym niż nawiązać rozmowę z bliskimi nam osobami w realnym świecie. 

Każdego dnia wymieniamy po parędziesiąt wiadomości tekstowych zamiast ze sobą rozmawiać usprawiedliwiając to sobie brakiem czasu. Ale czy na pewno nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu na rozmowę skoro na wiadomości poświęcamy go więcej?

 

W budowaniu nowych relacji My mężczyźni mamy łatwiej niż kobiety. Wynika to z tego, że jesteśmy bardziej podatni na walory wizualne kobiet, a dopiero w późniejszym etapie skupiamy się na jej osobowości i charakterze.


Natomiast u kobiet jest całkiem inaczej, 80% kobiet u mężczyzn próbuje znaleźć to magiczne COŚ co mężczyzna powinien mieć w sobie. Niby proste i banalne, ale problem pojawia się, gdy to magiczne to COŚ trzeba opisać za pomocą słów, więc skąd mężczyzna ma wiedzieć czy posiada to COŚ skoro większość kobiet jak nie całe 80 % nie potrafi tego opisać?

To magiczne COŚ, czego tak usilnie czasami nawet przez lata szukają kobiety u mężczyzn według mojej definicji to  emocje, które mężczyzna powoduje u kobiety będąc blisko niej. To właśnie emocje sprawiają że po powrocie do domu,  nie możemy przestać myśleć o drugiej osobie.

 

Dobry podrywacz czy jak wolicie uwodziciel potrafi wywołać takie emocje u 90% kobiet, które poznaje.

Każdy z nas zapewnie w swoim życiu przynajmniej raz oglądał  film z gatunku komedii Romuantycznej, w którym to On kocha ją, a ona kocha jego, ale przez cały film nie mogą być ze sobą by w końcu na sam koniec filmu mogli żyć długo i szczęśliwie?. 

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego większość tych filmów nie mam swojej kontynuacji byśmy mogli zobaczyć jak to długo i szczęśliwie wyglądało? A być może żyli długo i szczęśliwie już w naszych czasach się nie zdarza?

Jednio jest pewnie, że życie to nie bajka i każdy związek prędzej czy później czeka kryzys i ciężkie chwile i tylko od nas zależy czy te emocje, które udało nam się stworzyć będziemy potrafili utrzymać w relacji na zawsze a może i nawet jeden dzień dłużej.

Statystyczna miłość według różnych źródeł trwa około dwóch lat, podobnie jest z gwarancją na telewizor, porównanie brutalne, ale niestety prawdziwe.
Przyszło nam żyć w bardzo trudnych i niesprzyjających czasach do budowania relacji i związków. Rozwój Internetu i bardzo szybki tryb życia sprawia, że łatwiej jest nam nawiązywać nowe znajomości niż dbać o już istniejąc a w związkach żyjemy częściej obok siebie niż ze sobą.


A gdy już się cos psuje w naszym związku to najczęściej wymieniamy partnera lub partnerkę na nowy model gdyż naprawa okazuję się nie opłacalna. Nowy telewizor zawsze będzie lepszy od tego starego a czy nasza nowa relacja czy związek również ? Różnie to w życiu bywa i takiej gwarancji nie dostaniemy.

 

Wiec czy warto inwestować w drugiego człowieka i w relację z nim?

 

Nie odpowiem Wam na to pytanie gdyż nie ma jednej dobrej odpowiedzi.


Ale  wiem jednio, że żadna relacja lub związek nie przetrwa bez solidnego fundamentu, którym jest zaufanie. Bardzo prosto można zdobyć zaufanie, chociaż wiele osób uważa, że na zdobycie zaufania potrzeba czasu, ja uważam inaczej, zdobyć zaufanie drugiej osoby jest bardzo prosto, ale utrzymać je przez wiele lat to już sztuka dla wielu osób nie do wykonania a raz utraconego zaufania nie da się odzyskać.

 

Zawsze warto próbować, każda osoba która pojawia się w naszym życiu pojawia się w określonym celu, nawet ta, która sprawia nam ból jest dla nas lekcja, ale lekcją, z której mamy wyciągnąć tylko wnioski a nie zbudować wokół siebie wielki i gruby mur, przez który nawet wielkie i prawdziwe uczucie nie będzie w stanie się przebić a być może właśnie czeka na Was za rogiem. 

W naszym szybkim życiu warto czasami zatrzymać się na chwile i porozmawiać nie ważnie, o czym ale ważne, w jaki sposób gdyż nie zawsze słowa mają znaczenie a czas, jaki poświęcamy drugiej osobie.

Nawet tysiące wiadomości dziennie nie są wstanie wywołać tylu pozytywnych emocji co jedna rozmowa chociaż by przez telefon.

Jednio magiczne słowo Dzień Dobry miłego dnia może zmienić dzień twojego przyjaciela, Partnera, partnerki członka rodziny ….. na lepszy. Pamiętajcie o tym każdego dnia.

 

 
© 2016 - 2020  Wszystkie prawa zastrzeżone